Ердоган, смртниот непријател на слободата на печатот | Старт | DW | 13.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Ердоган, смртниот непријател на слободата на печатот

Организацијата „Репортери без граници“ во својот годишен извештај објави дека 348 новинари и медиумски работници ширум светот се зад решетки, или 6% повеќе од лани. Ситуацијата во Турција е особено аларамантна.

Гледај видео 01:06