Ердоган обвинува за „нацистички методи“ на Германија | Старт | DW | 06.03.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Ердоган обвинува за „нацистички методи“ на Германија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го спореди откажувањето на прорефередумските турски собири во Германија со „методите на нацистите“ во минатото.

Гледај видео 01:01