Ербас | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ербас

Производителот на авиони Ербас ги доби првите барања на заинтересирани купувачи на најголемите патнички летала на светот. Според весникот “Ханделсблат“ интерес покажале десетмина купувачи, а официјалните разговори со нив би требало да почнат на средината на мај.