Ербас – пробни летови | Вести | DW | 19.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ербас – пробни летови

Денеска од аеродромот во Франкфурт на пробен лет кон Њујорк стартуваше новиот ербас А380. Моментално најголемиот патнички авион на светот на пробниот лет има 480 патници. Неколку часа пред тоа на пробен лет за Лос Анѓелес се упати уште еден ербас А380 од аеродромот во францускиот град Тулуз.