Ерата на Путин | Свет | DW | 29.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Ерата на Путин

Владимир Путин си заминува од Кремљ. Но дали и понатаму ќе може да има влијание врз руската внатрешна и надворешна политика?

default

На 2 март Русија избра нов претседател. Досегашниот, Владимир Путин остави силен белег во развојот на неговата земја на економски и политички план. Во надворешената политика Путин ја врати Русија во првите редови. Анализи, портрети и коментари за големиот државник кој најверојатно нема толку лесно да ја напушти полтичката сцена.

DW.COM

Реклама