Ендевор успешна мисија | Вести | DW | 14.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ендевор успешна мисија

*

Двајца астронаути од спејс шатлот Ендевор успешно го инсталираа системот во меѓународната вселенска станица кој обезбедува негова стабилна ориентација. Акцијата на промена на 272 килограми тешкиот дел траела шест и пол часови, соопшти НАСА. Ендевор ќе се врати на земјата на 22 август.