Елитно училиште за фудбалерки | Сите содржини | DW | 15.08.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Елитно училиште за фудбалерки

Во гимназијата Ротенбил, во Саарбрикен, учат девојчиња кои сакаат да станат врвни фудбалерки. Училиштето има поддршка од Германскиот фудбалски сојуз. Како изгледа денот на девојчињата кои сонуваат за светска слава?

Гледај видео 02:15
Now live
02:15 минути