Еленовски на средби во Брисел | Вести | DW | 15.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Еленовски на средби во Брисел

*

Македонскиот министер за одбрана Лазар Еленовски, по годишниот состанок на министрите за одбрната на Евроатланскиот партнерски совет, денеска учествува на состанокот на земјите кои уште не се членки на Алијансата, но учествуваат со свои војници во мисијата во Авганистан.