Екстрадирана Чочоровска | Вести | DW | 10.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Екстрадирана Чочоровска

Македонската државјанка Станислава Полетан Чочоровска, обвинета за организирање на транспортот на половина тон кокаин запленет на граничниот премин Блаце, денеска напладне е екстрадирана од српските власти во Макеоднија. На граничниот премин Табановце, по 4 месеци притвор во Белград, Чочоровска беше испорачана под засилени мерки на безбедност. Таа ќе биде сместена во Шутка.