Експлозија во Турција | Вести | DW | 15.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Експлозија во Турција

*

Во експлозија на бомба во градот Дијарбакир на југоистокот на Турција се повредени најмалку шест лица. Силите за безбедност претпоставуваат дека тоа е дело на забранетата Курдска работничка партија.