Експлозија во рудник во Украина | Вести | DW | 18.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Експлозија во рудник во Украина

*

Најмалку седумнаесет рудари загина, а 80 се водат како исчезнати при експлозија на метан гас во рудник за јаглен во Украина. Експлозијата се случила ноќеска. За сега не се познати причините за несреќата.