Експлозија во Манила-8 загинати | Вести | DW | 19.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Експлозија во Манила-8 загинати

*

Во голема експлозија во трговски центар во Манила главниот град на Филипини загинаа најмалку 8 лица а уште десетици се повредени. Полицијата не исклучува дека станувало збор за бомбашки напад. Силите за безбедност во Манила се во највисок степен на готовност.