Експлозии на бомби во Тајланд | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Експлозии на бомби во Тајланд

Најмалку 11 лица се ранети во експлозии на седум бомби во тајландското туристичко место Хај Јај. Полицијата соопшти дека бомбите биле со мало разорно дејство. Бомбите биле поставени во хотели, продавници и ресторани. Засега никој не ја презел одговорноста за инцидентите.