Ездемир: Меркел е многу мека кон Турција | Сите содржини | DW | 20.07.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Ездемир: Меркел е многу мека кон Турција

Во интервју за ДВ, кандидатот за канцелар на Партијата на Зелените, Чем Ездемир остро ја критикува Турција. Германија мора да ја промени својата наивна политика, вели Ездемир кој самиот има турско потекло.

Прочитај го и ова