Едрењето – иднина за Охридското езеро | Теми | DW | 24.07.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Едрењето – иднина за Охридското езеро

Според едриличарите Охридското езеро е најголемиот неискористен спортски терен во земјата, каде едрењето како олимписки и пред сѐ еколошки спорт, може слободно да се развива и да придонесе за здрава иднина на езерото.

Гледај видео 03:10

Прочитај го и ова