Една година од владата на Заев | Сите содржини | DW | 01.06.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Една година од владата на Заев

Владата на Заев дојде на власт во момент кога државата беше на работ на амбис, со ветување „Живот во Македонија за сите“. Ставајќи го фокусот на надворешната политика, владата ја врати Македонија на европската мапа, но реформите во земјата одат бавно.

Прочитај го и ова