Еден загинат во авионска несреќа во Канада | Вести | DW | 20.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Еден загинат во авионска несреќа во Канада

*

Едно лице загина а две се повредени кога мал патнички авион удрил во една деветокатница во градот Монтреал, Канада. Полицијата соопшти дека во несреќата загинал пилотот на авионот. Засега не се познати причините за несреќата.