Еврото достигна нова рекордна вредност | Вести | DW | 20.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Еврото достигна нова рекордна вредност

*

За првпат по него неговото воведување во 1999 година, евротото ја достигна вредноста од 1 долар и 40 центи. Во претпладневната активност на берзите евротото достигна вредност од еден долар и 40 центи, а европската централна банка вчера попладне го постави курсот на 1 долар и 39 центи.