Европа во бел фустан | Сите содржини | DW | 19.01.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Европа во бел фустан

Снегот на многу места во Европа во изминатите недели предизвика хаос. Но, белата покривка носи и радост и предизвикува восхит со начинот на кој ја разубавува природата.

Прочитај го и ова