Европарламентот не е задоволен со македонските одговори за случајот Ел Масри | Северна Македонија | DW | 23.03.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Европарламентот не е задоволен со македонските одговори за случајот Ел Масри

Европарламентот ќе испрати тим во Скопје, за испитување на случајот Ел Масри.

Калед ел Масри

Калед ел Масри

Комисијата за испитување на случајот Ел Масри ќе испрати свој иследнички тим во Скопје. Европарламентот не е задоволен од одговорите на официјалните власти во Македонија околу овој случај на киднапирање и префрлање на гермаснки државјанин од Скопје кон Авганистан. Во македонското министерство за внатрешни рабтои велат дека се подготвени за разговори, но нема да дозволат испитување на првиот полицаец, Љубомир Михајловски.

Реклама