Европанорама | Старт | DW | 12.12.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама

Од аутсајдер до голем изборен победник- како човекот кој беше омаловажуван како „не-Романец“ стана носител на надеж за милиони Романци? Подземниот скејтерски рај во Прага; Тажната судбина на напуштените молдавски деца; Златната виза - мамка за кинески милиони-ова се дел од темите во Европанорамата.

Гледај видео 20:33
Now live
20:33 минути