Европанорама 21.07.2013 | Старт | DW | 21.07.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама 21.07.2013

Повторно бришење на дел од долговите на Грција ќе доведе до масовна несигурност во еврозоната, предупреди Ангела Меркел. Еврозоната сака да покаже стабилност - Латвија од почетокот на следната година го воведува еврото.

Гледај видео 26:31
Now live
26:31 минути