Европанорама 01.09.2013 | Сите содржини | DW | 01.09.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама 01.09.2013

Млади Белгијци се борат во Сирија. Полска не е подготвена за бранот чеченски азиланти. Германските политичари во битка за гласовите на мигрантите. Албанија е преплавена со отпад. Ова се дел од темите во 65 Европанроама.

Гледај видео 26:53
Now live
26:53 минути