Европанорама на 23.03.2014 | Старт | DW | 23.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Европанорама на 23.03.2014

ЕУ и САД се закануваат со санкции, а Русија изгласа прием на Крим и почна да издава руски пасоши за граѓаните на полуостровот. Во емисијата уште и за притисокот врз весникот „Гардијан“ во демократска Велика Британија, како и за следниве теми: Градежен бум во Турција и белгиски рецепти за справување со застојот во сообраќајот.

Гледај видео 26:33
Now live
26:33 минути