Евровизија: Добар настап на Тамара со убава балада | Панорама | DW | 17.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Евровизија: Добар настап на Тамара со убава балада

Второто полуфинале на изборот на песна за Евровизија ги донесе и последните 10 финалисти. Настапот на Тамара, нашата дописничка Силке Вунш го оценува како добар. Баладата е убава и убаво испеана. Гледајте ја во финалето!

Нашата репортерка во Тел Авив, Силке Вунш ја следеше втората полуфинална вечер на Евровизија. Настапот на Тамара Тодевска е добро оценет, но таа не е меѓу фаворитите во финалето. Некои настапи одушевија со технологијата, други со моќните вокални способности, а трети фалшираа...

Еве што забележа нашата дописничка: 

DW.COM

Реклама