Еверестинг на Водно | Теми | DW | 22.05.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Еверестинг на Водно

Сања Најдовски влезе во историјата на планинското трчање. Таа е првата жена од Македонија која го извела подвигот Еверестинг, искачувајќи го Водно, 19 пати во низа. Што е всушност Еверестинг и што ја мотивирало Сања за овој предизвик?