Евакуиран аеродромот во Ибица | Вести | DW | 30.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Евакуиран аеродромот во Ибица

*

Аеродромот на шпанскиот остров Ибица е евакуиран по информациите дека бил подметнат експлозив. Алармот бил објавен по дојава дека бомбата ја поставила Баскиската сепаратистичка организација ЕТА. Засега нема подетални информации.