Дурло за Косово | Вести | DW | 28.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Дурло за Косово

Портпаролот на специјалниот преставник на ОН за Косово, Реми Дурло изјави дека терминот за седницата на советот за безбедност на која ќе се расправа по предлогот за конторлирана независност сеуште е непознат. Дурло најави дека седницата најверојатно ќе биде затворена за јавноста и додаде оти сеуште нема потврда на информациите таа ќе се одржи на 3 април.