Дури ни небото не е граница | Сите содржини | DW | 21.04.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Дури ни небото не е граница

Чанг Шупенг од Кина и двајца летачи од Чиле и Венецуела скокнаа од 1500 метри височина во Националниот парк Тианменшан. Тројцата супер храбри вингсут-летачи прикажаа извонредни ротации во текот на летот.

Гледај видео 01:23