Дуизбург – апсења | Вести | DW | 30.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Дуизбург – апсења

*

Италијанската полиција уaпси 40 лица за кои постои сомневање дека се поврзани со убиството на шестемина италијанци во Дуизбург пред неколку недели. Меѓу уапсените, сепак, не се и извршителите на убиството. Сите уапсени, според полицијата се членови на калабриската мафија, “Н‘дрангета“. Причина за убиството во Дуизбург наводно е кавга меѓу два мафијашки клана.