Дубиоза колектив акустично во Дојче Веле | Теми | DW | 30.10.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Дубиоза колектив акустично во Дојче Веле

Нивната музика и текстови привлекуваат големо внимание кај публиката од разни возрасти ширум Балканот. Дубиоза колектив, несомнено е еден од најпопуларните бендови во регионот. Среде нивната турнеја во Германија тие беа гости на програмата на босански јазик на Дојче Веле. Издвојуваме дел од нивниот настап...

Гледај видео 03:33

Прочитај го и ова