Дрски и смешни: Карневалските поворки на Розенмонтаг | Сите содржини | DW | 04.03.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Дрски и смешни: Карневалските поворки на Розенмонтаг

Трамп крева во воздух меѓународни договори во Келн, Меркел јава на речиси мртвата коалиција во Мајнц, а во Диселдорф има возило на толеранцијата. Нема тема која креаторите на караваните не ја опфатиле.

Прочитај го и ова