1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Дрезден

Тема

Познат и како „Фиренца на Елба“. Дрезден за првпат се споменува во 1206 година. Тој е главен град на покраината Саксонија и позната туристичка дестинација.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе