1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Древна „зелена“ архитектура

Тимоти Рукс
13 април 2022

Температурите во жешката и сува пустинска клима во Египет можат да достигнат и до 50 Целзиусови степени. Потпирајќи се на традиционалното знаење, еден архитект во пустинските оази гради „зелени“, енергетски ефикасни и достапни домови. @dw.globalideas

https://p.dw.com/p/47Svw
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Nord-Mazedonien | Feierlichkeiten zum 151 Geburtstag von Goce Delcev (Goce Delchev)

Одбележување на роденденот на Гоце Делчев во тензии

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница