Драма во Флорида | Сите содржини | DW | 15.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Драма во Флорида

Двегодишно момче е најверојатно убиено од алигатор во американската сојузна држава Флорида. Според полицијата, детето играло на брегот на езерото во хотелски комплекс во Орландо, кога во водата било повлечено од рептил.

Гледај видео 00:57
Now live
00:57 минути