ДПА ја напушта владата? | Теми на денот | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

ДПА ја напушта владата?

Високи членови на албанската партија во Македонија, ДПА, најавија излегување од владината коалиција. Се уште нема реакција од владеачкиот ВМРО ДПМНЕ.

Се чека одговор од Груевски

Се чека одговор од Груевски

Реклама