Дојче Телеком планира дополнителни отпуштања | Вести | DW | 20.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Дојче Телеком планира дополнителни отпуштања

*

Германскиот телекомуникациски гигант, Дојче Телеком, според медиумски извештаи планира да отпушти дополнителни 35.000 вработени. Ова го соопшти магазинот Дер Шпигел, повикувајќи се на внатрешни извори од комапнијаат. Шефот на Дојче Телеком, Оберман не сакаше да ги потврди информациите, но сепак изјави дека концернот согласно со потребите ќе го продолжи процесот на реструктуирање.