Дочек на Новата година во светот | Сите содржини | DW | 01.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Дочек на Новата година во светот

Насекаде низ светот, од Австралија до Германија, од Кина до Франција, со одбројување, забави и спектакуларни огномети беше одбележан преминот од старата во Новата 2018. година. Погледајте како изгледаше тоа во неколку земји.

Гледај видео 02:20
Now live
02:20 минути

Прочитај го и ова