Достоен погреб на кралот на поп-музиката | Панорама | DW | 08.07.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Достоен погреб на кралот на поп-музиката

Последна почит и израз на љубов кон музичката легенда. Милиони обожаватели од целата земјина топка го следеа простувањето од починатиот Мајкл Џексон, кралот на поп-музиката. Погледнете ја галеријата со слики!

default

Погребот на Џексон во Лос Анџелес

- Michael Jackson Trauerfeier Flash-Galerie

Семејството Џексон

- Michael Jackson Trauerfeier Flash-Galerie

Тага по Мајкл

- Michael Jackson Trauerfeier Flash-Galerie

Пријателите на Мајкл на неговиот погреб

Trauer um Michael Jackson bei Madame Tussaud

Тага по Мајкл Џексон во Мадам Тисо

- Michael Jackson Trauerfeier Flash-Galerie

Тетоважа со Мајкл Џексон

Flash Galerie Michael Jackson in Deutschland

Почивај во мир

Реклама