Досега 90 загинати во тропската бура Ноел | Вести | DW | 01.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Досега 90 загинати во тропската бура Ноел

*

Според последните информации во тропската бура Ноел која беснее на Карипските острови загинале најмалку 90 лица .

Поради катастрофалните поплави во Доминиканската република е прогласена елементарна непогода. За голем дел од населенито во моментов нема чиста вода за пиење а илјадници лица се евакуирани.