Доналд Трамп и жените | Свет | DW | 26.04.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Доналд Трамп и жените

На подиумска дискусија во Берлин, „Првата ќерка“ на САД и советничка на претседателот, Иванка Трамп, го бранеше својот татко од критиките дека недоволно ги респектира жените. Тоа не ѝ се допадна на публиката која ја следеше дискусијата во која меѓу другите учествуваа и германската канцеларка Ангела Меркел и шефицата на ММФ, Кристин Лагард.

Гледај видео 01:02

Прочитај го и ова