Домаќинка-пронаоѓач | Старт | DW | 12.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Домаќинка-пронаоѓач

Како домаќинка Кирстен Никсдорф-Екес долго се нервирала поради капаците за тенџериња од кои капат капки и самата смислила решение. Сега како бизнисменка го продава сопствениот пронајдок „Тенго“, држач за капаци.

Гледај видео 02:40
Now live
02:40 минути