Доделени наградите на Канскиот фестивал | Сите содржини | DW | 23.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Доделени наградите на Канскиот фестивал

Британскиот режисер Кен Лоуч ја доби Златната палма на 69-от Кански фестивал за филмот „Јас, Даниел Блејк“. За најдобар глумец е прогласен Шахаб Хосеин, а најдобра актерка е Жаклин Жосе.

Гледај видео 03:20
Now live
03:20 минути