Доделени наградите Ехо | Вести | DW | 26.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Доделени наградите Ехо

Во Берлин вчера беа доделени наградите Ехо за најдобрите во музичката индустрија. За хит на годината е прогласена песната „Дас бесте“ на групата Силбермонд, која доби награда и за најдобар настап во живо. 16 годишнаа пејачка Лафее е прогласена за најдобра германска пејачка и најдобар дебитант, додека Роже Цицеро, германскиот претставник на Евровизија, доби награда Ехо за најдобар рок-поп изведувач. Најдобриот видео-спот го имаат момчињата на групата Токио хотел за песната “Последниот ден”.