Договорен прекин на огнот во Пакистан | Вести | DW | 29.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Договорен прекин на огнот во Пакистан

*

По тридневните крвави борби на северозападот од Пакистан , бунтовниците и владините сили договорија прекин на огнот, потврди портпарол на пакистанските власти. Тој исто така соопшти дека во борбите биле убиени најмалку 35 милитанти, а загинале и 16 пакистански војници .