1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Добриот дух на Охрид

Ана Арсеновска-Зафирова
17 јули 2021

Кадри Селман, вработен во Јавното претпријатие „ Охридски Комуналец“, самоиницијативно веќе 15 години прави скулптури во зелените паркови во градот. Рачно скицирани или по слики од интернет, зелените грмушки стануваат интересни форми.

https://p.dw.com/p/3wbTe
Прескокни го блокот Поврзани теми

Поврзани теми

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

загадување Скопје

Стотина граѓани сакаат да „посвојат“ мерна станица во Скопје

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница