Добредојде за Северна Македонија во НАТО | Македонија | DW | 13.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Добредојде за Северна Македонија во НАТО

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска и посака добредојде на македонската министерка за одбрана Радмила Шекеринска на состанокот на министрите за одбрана на Алијансата во Брисел.

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска за првпат зема учество на состанок на нејзините колеги од НАТО. Нејзиното присуство го поздрави првиот човек на НАТО Јенс Столтенберг. Погледнете повеќе во видеото: 

 

Гледај видео 02:01
Now live
02:01 минути

Добредојде за Северна Македонија во НАТО

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама