1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Доаѓаат ли позитивни спортски тонови?

28 декември 2009

2009 година за македонскиот спорт беше година на учество на големи спортски настани. Спортска личност на годината е Кирил Лазаров. За фудбалот ова беше година на турбуленции.

https://www.dw.com/mk/%D0%B4%D0%BE%D0%B0%D1%93%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8/a-5062031
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

И македонскиот бисер Охрид, ќе добие бугарски културен клуб

Игнорирање - најсоодветен однос кон клубот „Цар Борис Трети“

Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница