1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Диселдорф

Тема

Диселдорф е главен град на германската покраина Северна Рајна Вестфалија, и седми најголем град во земјата.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе