Диполматска офанзива | Македонија | DW | 25.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Диполматска офанзива

Претседателот во Брисел, премиерот во Будимпешта - во очи самитот на НАТО во Букурешт Македонија во дипломатска офанзива. Членство тема и на Форумот во Скопје по повод четиригодишнината од смрта на Борис Трајковски.

default

НАТО

Македонска дипломатска офанзива:државниот врв во посети низ Европа во намера да лобира за македонскотот членство во НАТО но и во полза на спорот со Грција околу уставното име на земјата. Членство во Алијансата беше тема и на Форумот во организаиицја на фондацијата „Борис Трајковски“ на кој говореа премиерот Никола Груевски и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски
Реклама